Možnost exekuce prodejem movitých věcí u příbuzných a známých

5 odpovědí

dobry den, chtel jsem se zeptat. hrozi mi exekuce, bydlim na ubytovne nemam ani korunu na zaplaceni pohledavek. na ubytovne mam jen osobni věci. muže exekuce vletet i na mou mamku se kterou se nestýkám. budete tak hodný a dáte mi vědet?

Dobrý den. Je možné, že dojde k pokusu provést exekuci prodejem movitých věcí, kterou lze provést všude tam, kde lze předpokládat výskyt majetku dlužníka. Protože se jedná o Vaší matku, může se exekutor domnívat, že u ní máte některé věci uloženy. Záleží na více faktorech, např. jak dlouho již spolu nebydlíte, zda a jak dlouho máte změněno trvalé bydliště, zda se exekutor o jejím bydlišti dozví. Ostatní způsoby provedení exekuce není možné vůči Vaší matce provést.

dobry den, od moji mamky jsem uz 15let pryc. zmenu trvaleho bydliste mam 3 roky. ted bylim jak jsem psal na ubytovne. 2krat do tydne chodivam za moji dcerou kde jsem treba do vecernich hodin. co se tyce majetku zadny nemam. jen osobni veci ktere mam u me bejvale pritelkine se kterou mam dcerku. je mozne ze by otravovali i ji? ma od pravnika soupis veci ktere ji patri coz je vse v jejim byte. i na tohle muzou exekutori? budete tak hodny a date mi vede?
s pozdravem
hejč miroslav

Dobrý den. Jak již bylo uvedeno, exekuci prodejem movitých věcí lze provést všude tam, kde lze očekávat věci ve vlastnictví povinného (dlužníka). Pokud bude mít exekutor důvodné podezření, že máte věci u bývalé přítelkyně, může provést soupis i tam. Soupis věcí od právníka je soukromou listinou a bude případně posuzován jako jakýkoliv jiný důkaz.

takze listina potvrzena od notarky za 2500 co davala bejvala pritelkyne ji je k nicemu. jak teda budou po me vymahat veci ktere vlastnim kdyz zadne nemam. nejde to potom nejak pozastavit ? .
diky za info

Dobrý den. Pokud je listina od notářky, je veřejnou listinou, což znamená převrácení důkazního břemena. Listina Vám tedy není k ničemu. V předchozím dotazu jste však neuvedl, že je listina sepsaná notářkou, uvedl jste pouze, že je sepsaná právníkem, což je značně širší pojem. Pokud nevlastníte žádné věci, bude exekutor hledat jiné způsoby provedení exekuce.