Exekuce na spolunájemce uvedeného v nájemní smlouvě - hrozí zabavení majetku druhému nájemníkovi?

1 odpověď

Matka má exekuce a bydlí v mém bytě. Trvalé bydliště má uvedeno na jiné adrese a tuto adresu má uvedenou všude pouze jako kontaktní, ale je uvedena v nájemní smlouvě jako spolubydlící. Je možné aby se exekuce dostala až ke mě do bytu? A jestli ano, jak můžu zabránit exekuci mého majetku?

Nedávno sem se doslechl, že je možné ztratit majetek kvůli dluhům v rodině. Je vůbec možné aby exekuce přešla z mojí matky na mě? A po případě kdyby se nedej Bůh jí něco stalo hrozil by mi exekuční proces i kdybych odmítl dědictví?

Dobrý den. Exekuci prodejem movitých věcí lze provést všude tam, kde lze předpokládat výskyt majetku dlužníka. Protože u Vás matka bydlí, lze předpokládat, že u Vás má věci postižitelné exekucí a návštěva exekutora je proto pravděpodobná. Exekuci Vašeho majetku zabráníte návrhem na vyškrtnutí věcí ze soupisu, který se podává u exekutora do 30 dnů ode dne, kdy se dozvíte o soupisu Vašich věcí, musíte však prokázat Vaše vlastnictví k věcem. Exekuce jako taková na Vás přejít nemůže. Pokud byste případně odmítl dědictví, exekuce by Vám rovněž nehrozila.