Zadlužení partnera mé dcery - exekutor obstavil můj majetek v bytě dcery

1 odpověď

Dceřin druh má několik exekucí z podnikání, které už nevykonává a je zaměstnaný. V práci mu na exekuci strhávají ze mzdy a on má výplatu jen co mu dají. V srpnu ho navštívil exekutor, který požadavek na exekuci ze mzdy na podniku má (je v pořadí), ale nutí ho také platit z toho mála co zůstane ze mzdy a ještě k tomu polepil 4 věci z majetku dcery a mého, ačkoliv jsem ho tehdy na to upozornil. Proto jsem se chtěl zeptat, zda je tento způsob možný, aby takto nutil k placení. Bohužel toho má hodně a nemá jinou možnost než exekucí na plat. Nejhorší ale je, že hned po jeho návštěvě a z tlaku co a jak udělat potkala mozková příhoda a on sice nyní pracuje, ale v pořádku ještě není a stále hrozí nemocenské.
Poradíte co a jak učinit, protože tento měsíc má začít platit, minimálně chce 2000. -Kč a to už je neúnosné. Moc děkuji.

Exekutor může zvolit i více způsobů provedení exekuce najednou, tj. je možné přistoupit i k exekuci prodejem movitých věcí, pokud je exekuce na mzdu nedostačující. Pokud byly sepsány věci, které nejsou ve vlastnictví povinného, může jejich majitel do 30 dnů ode dne, kdy se o soupisu dozvěděl, podat u exekutora návrh na vyškrtnutí věci ze soupisu, kde musí doložit skutečnosti, svědčící o jeho vlastnickém právu. Exekutor může navrhnout splátkový kalendář, pokud na něj povinný nepřistoupí, bude zřejmě hledat jiné způsoby provedení exekuce.