Odklad exekuce z důvodu porodu, mateřské dovolené - informace

1 odpověď

Dobrý den.
Mám takový problém. Byla mi před zhruba dvěma měsíci ukončena insolvence z důvodů odchodu na mateřskou a vyplacení částky ze stavebního spoření, kde mi můj insolvenční správce řekl, že si vyplacenou částku můžu ponechat.
6.1.2014 mi přišlo na účet, že jsem v - 130.000 Kč. Věřitelům jsem oznámila, že jsem na mateřské dovolené MD a stejně mi exekutor takovou sumu, aniž by mi dal předem vědět.
Nevím z čeho budu s dcerkou žít, poraďte prosím zda se dá exekuce odložit na dobu, kdy nastoupím do zaměstnaní.
Děkuji za odpověď s pozdravem a přáním hezkého dne A.

Dobrý den. Odklad výkonu exekuce je samozřejmě možný a to ze předpokladu, že jste se bez své viny ocitla přechodně v takovém postavení, že by neprodlený výkon exekuce mohl mít pro Vás nebo pro příslušníky Vaší rodiny zvláště nepříznivé následky a oprávněný by nebyl odkladem výkonu rozhodnutí vážně poškozen. Návrh podejte u příslušného exekutora, uveďte v něm hlavně okolnosti ukončení insolvence a nástupu na mateřskou. O návrhu bude s konečnou platností rozhodnuto do 1 měsíce (exekutor má lhůtu 7 dnů, pokud návrhu nevyhoví, postoupí jej soudu, který má na rozhodnutí 15 dnů).