Co rozhoduje o způsobu exekuce exekutorem

1 odpověď

Dobrý den, dne 20.12.13 jsem Vám psala ohledně exekuce: ODKAZ :
///// Dobrý den, potřebovala bych radu. Byla mi doručena výzva o exekuci, na adresu, kde mám trvalé bydliště. Žádný jiný dopisy jsem ohledně zaplacení nedostala. A rovnou mi přišla výzva od exekutora. Na adrese mého trv. bydliště bydlí semnou i můj přítel, který tu trvalé bydliště nemá. Žádný movitý majetek nemám, mám jen svý osobní věci na sebe. Ale přítel tu má svůj majetek, který má na sebe napsaný (smlouvy může doložit).
Chtěla bych se zeptat proto, jestli když nemám svůj majetek, tak jak to bude pokračovat. Nerada bych, aby mu šli na jeho majetek.
Předem Vám děkuji za Vaší odpověď a přeji příjemný zbytek dne.
S pozdravem. /////

Dne 23.12.13 jsem se tel spojila s exekučním vykonavatelem a domluvili jsme se, že hned po novém roce se mi telefonicky ozve. Zatím čekám na telefonický hovor.
Psala jsem vám, že bych nerada, aby šli přítelovi na jeho majetek. Vy jste mi na to odpověděl:
"pokud ovšem může Váš přítel prokázat, že věci jsou v jeho vlastnictví, nemusí se o ně obávat. "
Přítel má svůj majetek na splátky od spol. ESSOX, kde splátky stále platí. Smlouvy od spol. ESSOX může doložit, že jsou na jeho jméno. Majetek na splátky má:
televize,
notebook,
PC sestavu,
pračku a
mobilní telefon.
Jediné co nemá na sebe je lednice (starší), mikrovlnná trouba a vysavač.
Na lednici, mikrovlnku a vysavač bych se domluvila s majitelem bytu, že by mi to dal jako dodatek k nájemní smlouvě s datem, na které mám na smlouvě.
Předem Vám moc děkuji za Vaší odpověď.
S pozdravem

Dobrý den.
Pokud nemáte movitý majetek, bude exekutor hledat jiné způsoby výkonu exekuce. Exekuční řád stanoví jako prioritní způsoby exekuce přikázání pohledávky a srážky ze mzdy, tj. můžete očekávat postižení Vašeho bankovního účtu (i např. stavebního spoření) nebo srážky ze mzdy (v případě soukromého sektoru) nebo z platu (pokud pracujete ve státním sektoru).