Přeprodání pohledávky Providentu - nový věřitel chce k dluhu 26.000 Kč navíc

1 odpověď

Dobrý den,
2014 jsem si vzal půjčku u Provident. Jelikož jsem za nedlouho přišel o práci a nestíhal splácet, žádal jsem obchodní zástupkyni o snížení splátek, což mi nebylo umožněno.
Následně mi splátky nezapisovala a zřejmě si peníze nechávala pro svou potřebu. Nyní společnost prodala mé závazky (své pohledávky) vymáhací agentuře a ta si naúčtovala téměř 26.000 Kč navíc. Půjčka byla 11.000 Kč a s úroky a poplatky mělo být zaplaceno 20.000 Kč. Jak se mám bránit?
Od 1.2.2016 do 17.11.2016 jsem byl ve výkonu trestu a nyní jsem bez práce.
Navíc nemám ani smlouvu a společnost mi odmítá poslat kopii.

Zdravím Vás, mám za to, že budete muset vyhledat právní pomoc advokáta a jeho prostřednictvím se domáhat vydání kopií listin. Jen uvádím, že pro Vás bude nejlepší hledat advokáta, který poskytuje své služby tzv. pro bono, tj. za sníženou odměnu nebo zcela zdarma lidem v tíživé životní situaci. Advokáta pro bono bych hledala přes internet. Jinak kontakty na advokáty, a to na všechny naleznete na stránkách http://www.advokatikomora.cz nebo na http://www.cak.cz.