Exekuce věcí v družstevním bytě - vybavení bytu kupovala jiná osoba než dlužník

1 odpověď

Dostal jsem se svou hloupostí do exekucí a mám obavu, že by exekutor mohl zabavit právě to vybavení bytu, které platila bývala partnerka.
Máme sepsánu DOHODU, že po mé smrti zase vše bude její. Jak je to s družstevním bytem?
Mohou mi ho sebrat a vystěhovat mne na ulici? . Mám jen maličký důchod, necelých 7.000.
Může exekutor zabavit vybaveni bytu, když to platila přítelkyně? Co více pro to mohu udělat?

Zdravím Vás, pokud jde o obvyklé vybavení domácnosti v tom smyslu že nemáte například lednici za 30.000,- Kč, ale např, za 10.000,- Kč a tak je to například i s postelí a jinými věcmi s výjimkou elektrotechniky (TV, hifi, počítače, … ) tak má za to, že obvyklé vybavení domácnosti nelze zabavit ani povinnému, neboť je to zakázáno ust. § 321 a § 322 občanského soudního řádu (zákon 99/1963 Sb.) V těchto ustanoveních jsou totiž upraveny věci, které nelze zabavit ani povinnému, a pokud by se tak stalo je to zákonným důvodem pro zastavení exekuce dle ust. § 268 odst. 1 písm. d) občanského soudního řádu.
Mám za to, že družstevní podíl bohužel exekuci podléhá, s tím, se již nyní nedá nic dělat, ale z praxe vím, že se družstevní byty v exekuci příliš často nedraží.