Zrušení účtu s exekucí v bance - lze to?

1 odpověď

Dobrý den,
chci se zeptat zda je možné zrušit účet u banky který je blokovaný exekucemi? Z účtu jsem si vybral životní minimum ale stále tam peníze mám. Co by jse stalo s těmi penězi při zrušení?
Děkuji za odpověď.

Zdravím Vás, mám za to, že účet zrušit můžete, ale jen musíte počítat s tím, že založíte-li si účet nový, zablokuje exekutor i ten, neboť exekutoři si pravidelně provádějí lustrace majetkových poměrů povinných a změnu účtu brzy zjistí.
Co bude se zbytkem peněz na účtu, nevím, protože jsem neviděla exekuční příkaz (kde občas bývá uvedeno do jaké částky peníze na účtu blokovat). Dle mého názoru by to mělo být tak, že peníze, které mají být blokovány by byly zaslány exekutorovi a zbytek peněz po případném strhnutí bankovních poplatků (za vedení a zrušení účtu dle podmínek banky) by Vám měl být vyplacen. Vždy je však vše třeba projednat s konkrétní bankou.