Dluhy před manželstvím - jak ochránit majetek nové manželky, nového manžela?

1 odpověď

Dobrý den,
přítel má exekuci, jak se můžeme chránit, aby jsem po svatbě neměla problémy ohledně jeho exekucí, které má s bývalou manželkou?
I příteli by to bylo nepříjemné proto se snažíme to vyřešit před svatbou.
Děkuji za odpověď

Zdravím Vás, vyčkejte až bude mít přítel uhrazenou exekuci a vše vyřízení a vezměte se až poté. JInak se dle mého názoru skutečně exekučnímu postihu nejspíše nevyhněte. Doporučuji Vám přečíst si minulé odpovědi na exekuci manžela povinného za dluhy druhého manžela před sňatkem. Mám za to, že exekutor by mohl brát veškeré právní úkony, které byste s manželem učinili za účelové, a proto by k nim nemusel přihlížet a zřejmě by k nim ani nepřihlížel. Sňatek není zrovna levná záležitost, a dle mého názoru by bylo rozumnější nejdříve uhradit přítelovy exekuce a vzít se pak můžete kdykoli bez strachu z Vašeho exekučního postihu.