Exekuce na pozemek a dům podle nového občanského zákoníku 2014

1 odpověď

Dobrý den, vím, že od 1.1.2014 je možné dát do exekuce i majetek v SJM, i když jeden z manželů ten dluh udělal ještě před uzavřením manželství, stále to nemohu pochopit, v té době jsem manžela ještě ani neznala, ale byla jsem asi tak blbá, že jsem si ho vzala a koupili jsme si starý vepřín a nechali napsat na sebe, ale chci se zeptat, ten pozemek pod tou hosp. budovou není náš, tak jak to teda bude? Ten exekutor bude jednat i s tím majitelem pozemku? , teď, když je budova součást pozemku. Děkuji za odpověď Horáková

Dobrý den. Pokud je pozemek ve vlastnictví jiné osoby než budova, bude nadále zachován tento stav. Nový občanský zákoník neznamená, že majitelé budov nebo pozemků automaticky získávají budovu nebo pozemek někoho jiného. Tj. pokud je pozemek ve vlastnictví jiné osoby, na kterou není nařízena exekuce, nebude tento pozemek v exekuci dotčen.