Exekuce na mateřské dovolené - exekuce na mateřskou, PPM, peněžitý příspěvek v mateřství

1 odpověď

Dobrý den,
chtěla bych se prosím zeptat, když nastoupím na mateřskou dovolenou a mám exekuční srážky doposud ze mzdy, budou se mi i nadále strhávat z příspěvku v mateřství? A co nastane když příspěvky nebudou stačit exekutorovi?
Díky od odpověď.

Zdravím Vás, pokud nastoupíte na mateřskou dovolenou, budou Vám exekuční srážky prováděny z peněžité pomoci v mateřství a případně i z rodičovského příspěvku. Pokud by výše rodičovského příspěvku nestačila, tak by to plátce rodičovského příspěvku sdělil exekutorovi a exekuční srážky by nebyly prováděny. Pokud by tato situace trvala déle než rok, doporučuji Vám poté podat návrh na zastavení exekuce dle ust. § 55 exekučního řádu (zákon 120/2001 Sb.) ve spojení s ust. § 268 odst. 1 písm. e) občanského soudního řádu (zákon 99/1963 Sb.). Návrh na zastavení exekuce je nutné podat z důvodu nemajetnosti povinného, ale je nutné popsat Vaši osobní a majetkovou situaci a rovněž doložit i Vaše příjmy a zaslat je exekutorovi.