Návrh na zastavení exekuce z důvodu změny exekučního titulu

1 odpověď

Dobrý den,
už rok (12/2012 - 12/2013) se tahám s VZP a exekučním soudem o dluh. Vyměřili mi dluh o kterém jsem z počátku nevěděla - cca 15 000 Kč + 14 000 Kč penále.
Po dlouhém zjišťování jsem zjistila, že skutečná dlužná částka činí cca 3000 Kč + penále, protože jsem mezitím nastoupila mateřskou dovolenou. Po třech odvolání mi uznala VZP i soud že mám pravdu a snížili mi dluh na ty 3.000 Kč + 13.000 Kč penále. 13.12.2013 mi ovšem exekutoři zastavili účet na původních 15.000 Kč + 14.000 Kč + jejich poplatky cca 10.000 Kč. Jsem v současnosti na Pracovním úřadě a mám 3leté dítě v péči.
Chci se zeptat jak se dá proti tomuto bránit? A co mám dělat? Děkuji.

Dobrý den. Pokud soud změnil rozhodnutí, podle kterého byla nařízena exekuce, je to důvodem pro zastavení exekuce, neboť došlo ke změně povinnosti i její splatnosti. Proto podejte návrh na zastavení exekuce, který odůvodníte právě změnou exekučního titulu a přiložte k němu úředně ověřenou kopii tohoto titulu. Tím budete mít stále povinnost úhrady 3.000, - Kč pojistné + 13.000, - Kč penále, ale náklady exekuce ve výši 10.000, - Kč jsou po Vás požadovány neoprávněně. V návrhu označte exekutora s adresou jeho sídla, spisovou značku, které věci se návrh týká (tj. vylíčíte podrobně skutečnosti ohledně změny soudního rozhodnutí) a že požadujete zastavení exekuce + podpis a datum.