Exekuce vedená proti pohřešovanému partnerovi - hrozí exekuce v bytě partnerky, družky?

1 odpověď

Dobrý den. Přítel je od 06/2012 pohřešovaný. Teď se řeší jeho dluhy. Bydlel se mnou, ale trvalý pobyt u mě neměl. Může přijít exekutor a řešit se mnou jeho dluhy a zabavit mi nějaký majetek? Měl tady jen oblečení, jinak nic. Co mám prosím v takovém případě dělat? Děkuji

Dobrý den. Exekuci prodejem movitých věcí lze vykonat všude tam, kde lze předpokládat věci v majetku dlužníka. Pokud by Vás tedy navštívil exekutor, budete muset případně ihned podat námitky proti soupisu a pokud jim vykonavatelé nevyhoví, návrh na vyškrtnutí věcí ze soupisu. Pokud ani tomuto návrhu nebude vyhověno, lze ještě podat žalobu na vynětí věci.