Dar dítěti - jak zabránit zabavení dárku exekutorem?

1 odpověď

Dobrý den. Mám dotaz je proti mé osobě zahájeno exekuční řízení a nijak se mu nebráním jsem schopen se s exe i domluvit na splátkách ale zajímá mne situace kdy syn má od babičky dostat použitou herní konzoli xbox a jak mám docílit toho aby kdyby náhodou sem nemohl splácet a exe by přišel ke mně domu jak tuto věc vyloučit z věcí které může zabavit jelikož věc nebude v mém vlastnictví nýbrž nezletilého syna. Děkuji za odpověď

Zdravím Vás, v tomto případě je dobré, aby babička jako dárce sepsala darovací smlouvu se synem jako darovaným, který bude v případě jeho nezletilosti zastoupen druhým rodičem. Tudíž na této smlouvě nebude figurovat Vaše jméno a konzole by tedy měla být ochráněna. Jako ještě jistější doporučuji tuto darovací smlouvu opatřit úředně ověřenými podpisy všech zúčastněných a dále je možné, aby babička rovněž sepsala čestné prohlášení, ve kterém výslovně prohlásí, co daruje, komu a kdy a toto čestné prohlášení opatří svým úředně ověřeným podpisem. Mám za to, že v tomto případě kombinace darovací smlouvy a čestného prohlášení dárce by neměl být dar pro nezl. syna exekutorem zabaven.