Exekuce na manžela pro dluhy manželky a dcery - je postup exekutora dle zákona?

3 odpovědi

Manželka a dcera mají exekuci. Já jako manžel jsem invalidní důchodce a žádné dluhy nemám. Exekutor mne a Manželce zablokovál účet, pre jsme manželé je to správné, blokovat účet mne jako manžela kterej nemá dluhy? Mam Invalidní důchod 3. stupně na psychiku?

Zdravím Vás, pokud dluh, který je exekučně vymáhán vznikl za trvání manželství, tak exekutor postupoval správně. Vy však můžete v souladu s ust. § 304b odst. 4 občanského soudního řádu (zákon 99/1963 Sb.) požádat na pobočce banky, u které je veden blokovaný účet o výplatu nezabavitelné částky z účtu, která by Vám měla být vyplacena minimálně v ve výši dvojnásobku životního minima jednotlivce, tedy ve výši cca 6.800,- Kč a maximálně ve výši poloviny prostředků na účtu v den, kdy byl bance doručen exekuční příkaz. O výplatu této částky však můžete požádat pouze jedenkrát po celou dobu vedení exekuce přikázáním pohledávky z účtu povinného. O tomto byste měl být exekutorem poučen.
Proto Vám doporučují, aby se s plátcem invalidního důchodu dohodl na výplatě důchodu formou složenky.

Děkuji s pozdravem.

Zdravím Vás, od toho jsme tady. Kdybyste cokoli potřeboval, můžete se na nás obrátit.