Platba exekuce pohledávkou oprávněného - možnosti věřitele

1 odpověď

Dobrý den,
jsem oprávněný, a na majetek (nemovitosti) povinného je vyhlášená dražba exekutorem. Mohu se dražby účastnit a platit, místo skutečnými penězi, hodnotou svojí pohledávky za povinným? Děkuji.

Zdravím Vás, mám za to, že dražby se zúčastnit můžete, dražby se totiž může zúčastnit kdokoli. Nejdříve však budete muset složit jistotu, a mám za to, že budete muset uhradit i kupní cenu nemovitosti v penězích, neboť se jedná o dražbu a podmínky jsou pro všechny účastníky dražby stejné, a to, že musí být uhrazena kupní cena nemovitosti v penězích a nikoli jinak. Kdybych byla exekutorem, tak bych po Vás požadovala úhradu kupní ceny v penězích a nikoli jinak.
Zkuste se však domluvit s exekutorem, že máte o nemovitost povinného zájem a dohodnout se na dalších podmínkách přímo se soudním exekutorem, a to ještě před dražbou.