Uhrazení dluhu v exekuci a odblokování obstaveného bankovního účtu

1 odpověď

Exekutor zablokoval, tedy obstavil manželovi bankovní učet s 29.000 Kč. Tato částka je uložena na technickém učtu banky. Součastně zablokoval můj učet a manželovi nařídil exekuci na plat, čimž místo 29.000 zablokoval celkem částku 87.000 Kč. Do kdy tyto učty a mzdu odblokuje když dlužná částka je celá uložená na technickém učtu manžela a rodina se dostala do finanční nouze. Částka byla uhrazena hned druhý den co jsem exekuci zjistila. Žádné vyrozumnění o exekuci nám doručeno nebylo. Je to již 6 dní co jsem zjistila, že mám zablokovaný bankovní účet.

Pokud neuplynula lhůta 30 ode dne doručení vyrozumění o zahájení exekuce povinnému (manželovi), nemusí exekutor provést výplatu peněz oprávněnému, tuto výplatu provede do 30 dnů od doby, kdy peněžité plnění obdržel. Nejprve tedy Váš manžel obdrží vyrozumění o zahájení exekuce, poté bude provedena výplata dlužné částky a následně bude exekuce ukončena. Až poté bude účet odblokován.