Koupě bytu v insolvenci od insolvenčního správce bez realitní kanceláře, RK

1 odpověď

Dobrý den,
v realitní kanceláři jsem projevil zájem o koupi bytu, který je předmětem insolvence. RK byt nabízí za 320.000 Kč + 50.000 Kč záloha, která není součástí kupní ceny. Poté mě současný vlastník bytu informoval o možnosti koupě bytu napřímo přes insolvenčního správce. U něj jsem učinil nabídku za cenu 330.000 Kč, poté mi napsal, že pokud jsem již projevil zájem u RK, musím vše řešit přes RK. Tam jsem se ale ničím nezavázal.
Děkuji za brzkou odpověď a přeji krásný den.

Zdravím Vás, pokud je byt v insolvenci, tak bude kupní smlouva uzavírána s kupujícím na straně jedné a s insolvenčním správcem na straně druhé. Realitní kancelář je zde jako zprostředkovatel prodeje, jen je otázkou jak má nastavenou smlouvu insolvenční správce s realitní kanceláří i to však může být problém, proč Vás insolvenční správce odkázal opět na realitní kancelář, a to i přesto, že jste realitní kanceláři nic nepodepsal. Možná by nebylo od věci toto probrat s insolvenčním správcem. Popřípadě, můžete tento dotaz rovněž položit i kolegům, kteří se zde zabývají přímo insolvencemi, neboť já bych měla řešit primárně exekuce, insolvence pouze částečně, pokud souvisejí s exekucemi.