Dluh 5000 Kč a exekuce na 186.500 Kč - lichva a rozpor s dobrými mravy?

1 odpověď

Dobrý den,
2014 jsem si údajně vzal půjčku 5000 Kč, bohužel jsem si nestihl vyzvednout dopis a přišla mi exekuce na částku 186.500,- Je možné se obrátit na právního zástupce (popřípadě na jakého) a jak mám prosím řešit danou situaci.
Děkuji Vám.

Zdravím Vás, v této věci Vám doporučuji kontaktovat advokáta, kontakty na advokáty naleznete na stránkách http://www.advokatikomora.cz nebo na http://www.cak.cz. Popřípadě, pokud Vám skutečně nebyl exekuční titul řádně doručen, je možné podat k soudnímu exekutorovi návrh na zastavení exekuce v souladu s ust. § 55 exekučního řádu (zákon 120/2001 Sb.) ve spojení s ust. § 268 odst. 1 písm. a) občanského soudního řádu (zákon 99/1963 Sb.). Argumentujte tak, že Vám exekuční titul nebyl řádně doručen, že jste se proti němu nemohl ani řádně bránit a z toho důvodu, tedy exekuční titul nemohl nabýt ani právní moci ani vykonatelnosti a jedná se tedy o nezpůsobilý exekuční titul. Rozhodně je lepší využít v této věci služeb advokáta, protože exekučním titulem může být i rozhodčí nález a v tomto případě je možné napadnout i jeho platnost a máte o důvod více k zastavení exekuce. Dále zde můžete uvést, že jste si půjčku od oprávněného nebral a máte za to, že exekuce je tedy neoprávněná. Dále mám za to, že v tomto případě by šlo i napadnout výši příslušenství a jiných sankcí, a to pro rozpor s dobrými mravy. Přeji Vám hodně štěstí.