Exekuce na Čecha pracujícího v Rakousku - platí český nebo rakouský exekuční zákon?

3 odpovědi

Dobrý den,
rád bych zjistil, jaký exekuční zákon se vztahuje na příjmy občana našeho státu pracujícího v
Rakousku, zda náš nebo rakouský. Konkrétně se jedná o příjmy ze živnosti.
Děkuji za odpověď.

Zdravím Vás, jelikož jste státním občanem ČR, tak se Vaše exekuce řídí českým právním řádem.

Rád bych se zeptal zda mi může exekutor může postihnout
nemocenské dávky a pokud tak v jaké výši.
Děkuji za odpověď

Zdravím Vás, ano exekutor může postihovat i nemocenské dávky, a to pouze ve výši, která převyšuje nezabavitelnou částku.
U exekuce na Čecha pracujícího v Rakousku tak zde samozřejmě platí české právo, pokud se jedná o dluhy, které má tento občan ještě z ČR. Jen pokud by byl příjem tomuto povinnému vyplácen zahraničním subjektem je nutné doručit úředně přeložené listiny od exekutora do jazyka zahraničního plátce mzdy a exekuční titul musí být uznán i v Rakousku. Tato exekuce by tedy byla o hodně složitější v praxi a je možné, že by to i řada lidí vzdala,