Lhůta na rozdělení exekutorem vydražených peněz - do kolika dnů musí věřitelům poslat peníze?

1 odpověď

Dobrý den.
06/2015 byla exekučně vydražena naše nemovitost. Pro dluh u GE ve výši 140.000 Kč za cenu 426.000 Kč proti přidělení příklepu bylo podáno odvolání, které krajský soud zamítl. A tento byl udělen. Dům změnil majitele. Na nemovitosti vázli další exekuce a zástavní právo pro úvěr ze stavebního spoření pro Modrá pyramida kde nebyl žádný dluh a byl v pořádku splácen. Do dnešního dne, jak jsem zjistila exekutor žádnému z věřitelů nevyplatil žádnou částku ani stavební spořitelně, která je přednostní pohledávkou. Přesto její zástavní právo bylo z katastru smazáno, ostatní zápisy nikoliv. Exekutor se mnou nekomunikuje, vůbec netuším jestli a jak získané peníze rozdělil. Má na to nějakou lhůtu nebo může čekat neomezeně dlouho? Jediné co mi doručil okamžitě po dražbě byla výše jeho odměny 104t. Můžete mi poradit kam se obrátit aby jsem zjistila jak s prostředky bylo naloženo. Úvěr stavební spořitelně splácím řádně dál ale zároveň i nájem v novém bydlení a tato situace je téměř neúnosná. Mám dvě malé děti a manžel je plně invalidní. Děkuji a přeji hezký den.

Zdravím Vás, zde je důležité i to, zda a kdy usnesení o zamítnutí odvolání nabylo právní moci. Dále Vám sděluji, že se čeká, zda v této věci nebude podáno dovolání, které se podává do dvou měsíců ode dne doručení rozhodnutí odvolacího soudu účastníkům řízení, tedy odvolateli a soudnímu exekutorovi a dále i jejich právním zástupcům, pokud je měli. Lhůta k podání dovolání přestane běžet až uplynutím lhůty k podání dovolání poslednímu účastníku řízení. Toto může být právě tím důvodem, proč dosud nebyl rozdělen výtěžek zpeněžení nemovitosti mezi zajištěné věřitele. Je však velkou chybou soudního exekutora, že s Vámi nekomunikuje. Zkuste se na něj tedy obrátit písemnou formou a tento přípis mu zašlete doporučeně s dodejkou na adresu exekutorského úřadu. Pokud by nedpověděl soudní exekutor ani na tento písemný dotaz ani by nerozhodl o vydání výtěžku, tak Vám nezbude nic jiného než zaslat stížnost na soudního exekutora k Exekutorské komoře České republiky. Více zde asi nevymyslím, popřípadě se můžete o této věci spolu se všemi podklady poradit s advokátem, mám za to, že jakmile exekutor uvidí, že jste právně zastoupena bude nepochybně „hbitější“, a to jak ve vydání usnesení o vydání výtěžku, tak i v komunikaci s Vámi. Kontakty na advokáty naleznete na stránkách http://www.advokatikomora.cz nebo na http://www.cak.cz. Přeji Vám hodně štěstí a pevné nervy.