Exekuce rodiči darované nemovitosti jednomu z manželů za dobu trvání manželství - hrozí exekuce na tuto nemovitost?

1 odpověď

Dobrý den.
Může dát exekutor do dražby nemovitost manželky dlužníka kterou získala darem odrodičů již za trvání manželství v roce 1987?
Děkuji.

Zdravím Vás, mám za to, že nikoli, neboť majetek získaný dědictvím či darem netvoří SJM, respektivně jsou ze SJM vyloučeny. Takže nemovitost manželky by měla být před exekucí ochráněna a exekuce by se této nemovitosti skutečně týkat neměla.