Dluhy jednoho z manželů před svatbou a exekuce na společné jmění manželů SJM 2014

1 odpověď

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, jestli dluhy před svatbou jedné osoby se pak po svatbě vztahují nebo se berou jako společné. Před 9lety jsem pomohl kamarádovi k půjčce (jsem jako spolužadatel) platil to jako jo a ne, a od původního věřitele to prevzala jiná společnost a teď jdou po mě, v nejbližší době mi hrozí exekuce protože nemám najednou 120 tisíc. a s přítelkyni plánujeme příští rok savatbu, bydlíme v družstevním bytě s 2 dětmi, který je psaný na ni, i vybavení je její. A já mam strach aby to nebylo po svatbě bráno jako společné. Děkuji moc za odpověď.

Dobrý den. Od 1.1.2014 bude možné pro dluhy vzniklé před uzavřením manželství exekuovat i majetek ve společném jmění manželů. Ohledně družstevního podílu bude od 1.1.2014 platit nová zákonná úprava, podle které nevznikne společné členství v bytovém družstvu a podíl zůstane výlučným majetkem manželky.