Exekuce v nezaměstnanosti a návrh na zastavení exekuce

1 odpověď

Dobry den. Dostal jsem se do financni krize, jsem na uradu prace a to uz delsi dobu. Beru socialni zivotni minimum 2.200 Kc. Z toho mam platit 2 alimenty v celkove vysi 2.500 Kc. Do toho uz mam 4 exekuce a dalsi 2 se blizi. Ty presahuji dohromady tak pres 120.000 Kč + dluh na alimentech 7500 Kc. Opustil jsem byt s dluhem 12.000 Kc. Ziji ted kde se da, cestuji po pribuznych a hledam praci. Muzete mi poradit co s tim? Vsichni po me chteji penize hned ci na splatky, ale jak? Mam jen 2.200 Kc a z toho sotva preziju.

Dobrý den. Můžete podat návrh na zastavení exekuce a to pro každou exekuci zvlášť. Návrh odůvodněte Vaší finanční situaci, popiště celkovou výši svých dluhů, počet exekucí, výši vyživovacích povinností a Vašich příjmů. Do návrhu uveďte důvod zastavení podle § 268 odst. 1 písm. e) - průběh výkonu rozhodnutí ukazuje, že výtěžek, kterého jím bude dosaženo, nepostačí ani ke krytí jeho nákladů.