Elektronická dražba bytu s úvěrem na revitalizaci - patří splátky revitalizace do ceny vydraženého bytu?

1 odpověď

Dobrý den.
Kupuji byt v elektronické dražbě. Byt je po revitalizaci - zateplení a okna - a společenství vlastníků bytových jednotek SVJ po mě chce, abych platil splátky úvěru na revitalizaci, zbývá ještě 10 roků (2016-2026). Společenství vlastníků SVJ uplatnilo u exekutora nedoplatky na nájemném a službách, což pokryje dražba, ale nevím, jestli někdo uplatnil nárok u exekutora na pokrytí úvěru na revitalizaci. Myslím si, že v aukci kupuji byt očištěný od všeho.
Děkuji

Zdravím Vás, ano v dražbě kupujete tzv. čistý byt. Což však neznamená, že byste neměl plnit povinnosti člena společenství vlastníků. Právní mocí usnesení o příklepu se totiž stáváte kromě jiného i členem společenství vlastníků, a s tímto členstvím souvisí i povinnost hradit dle velikosti spoluvlastnického podílu i splátky na revitalizaci. Takže společenství vlastníků po Vás tyto splátky úvěru na revitalizaci požaduje oprávněně.