Návrh na přerušení exekuce, exekučního řízení z důvodu insolvence, oddlužení

2 odpovědi

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda může být udělena exekuce na manžela za mé dluhy, které mi vznikly před manželstvím? Mám od října povoleno oddlužení a v pátek (29. listopadu) přišla exekuce na manžela za mé dluhy. Věřitel nebyl přítomen u soudu, pohledávku si přihlásil. Vše již mám schválené a splacenou i první částku. Děkuji.

Dobrý den. Do 31.12.2013 nelze exekučně vymáhat dluhy, které vznikly před uzavřením manželství, exekucí majetku druhého manžela nebo majetku ve společném jmění manželů. Současně insolvenční zákon stanoví, že pohledávky nelze uplatnit jinak, než přihláškou. Obraťte se proto na svého insolvenčního správce, aby podal návrh na přerušení exekučního řízení.

Dobrý den, děkuji moc za odpověď. insolvenční správce to ví, ale je to nad rámec jeho povinností. Musím si to řešit sama. Ještě jednou dík. M