Exekuce a výše nezabavitelného minima ze mzdy, platu

1 odpověď

Dobrý den, chtěla bych se prosím zeptat, když mÁm exekuci na mzdu a srážek je více, jak účetní rozpočítá kolik půjde na exekuci a kolik na další závazky? A kolik Kč mi zůstane? Děkuji za odpověď.

Dobrý den. Pokud je srážek více, budou uspokojovány podle svého pořadí. Bude Vám proto strhávána stále stejná částka. Zůstane Vám tzv. nezabavitelná částka + 2/3 zbytku. Nezabavitelná částka se počítá z čisté mzdy a liší podle počtu osob, kterým jste povinná poskytovat výživné. Proto nelze říct, že Vám zbyde přesně tolik a tolik.