Exekuce na bankovní účet - nezabavitelné minimum na živobytí, bydlení, nájem bytu

7 odpovědí

Dobry den,
11/2015-04/2016 jsem na neschopence a nemocenskou jsem si nechaval posilat na ucet. Ted v breznu 2016 mi byl ucet zablokovan. Je nejaka moznost dostat z uctu nejake penize alespon na zaplaceni najmu? Dekuji

Zdravím Vás, v tomto případě je nutné zajít na pobočku banky u které máte veden zablokovaný účet a v souladu s ust. § 304b odst. 1 občanského soudního řádu (zákon 99/1963 Sb.). Na základě této žádosti by Vám měla být vyplacena nezabavitelná částka, která je rovna dvojnásobku životního minima jednotlivce, tj. cca 6.800,- Kč.

Děkuji. Ale před chvíli jsem se dozvěděl, že nic prý nevyplatí. Doležal

Zdravím Vás, pokud Vám nechtějí nic vyplatit, musí vám v bance sdělit i důvod proč tak neučiní. Pokud máte účet blokován od března, je možné, že jste si nezabavitelnou částku již vybral v průběhu měsíce března.

Dobrý den, zeptám se na to, ale v březnu jsem ještě normalně vybrat mohl, nebyl zablokovanej.

Zdravím Vás, on ten účet zablokovaný být mohl, ale banka Vám mohla umožnit výběry, protože nedosahovaly nezabavitelné částky.

Dobry den, co jsem na nemocenske, tak mi tam chodi jen tak 7000, vic ne.

Zdravím Vás, tak je nutné požádat banku o informace proč Vám nezabavitelnou částku nechce vyplatit.