Exekutor zabavil 22.000 Kč a odměnu měl 12.000 Kč, je to v pořádku když věřitel dostal jen 10.000 Kč?

1 odpověď

Dobrý den, partnerka má na svého otce podaného exekutora. Přesněji, její otec ji neplatil alimenty, bylo podané trestní oznámení, protože tam byla dlužná částka, nakonec to skončilo až u exekutora, kdy otec dluží mé partnerce cca 130 000 Kč, exekutor má tenhle případ již rok (04/2015-04/2016) a partnerce bylo zasláno pouze cca 10.000 Kč, 12000kč zbytek jde tomu exekutorovi. Sdělili nám že odměny exekutora jsou vysoké, ale až tak vysoké? Pro sebe si za ten rok stáhli už tak 36. 000 Kč. Stahují částku 4000 Kč měsíčně. Pouze 2x poslali peníze mé partnerce, jelikož partnerka ještě studovala a potřebovala ty alimenty, tak po dohodě jí něco poslali ale jinak pořád stále stahují odměny pro sebe. Ted už partnerka pracuje tak to není takový problém, ale ze začátku byl jelikož ji neposílali žádné peníze, tak byla bez alimentů. No můj dotaz ted hlavně zní, jestli je možné že ty odměny jsou až tak vysoké? Díval jsem se na internetu a vycházelo mi to o hodně mín. Děkuji moc

Zdravím Vás, ačkoli jsem neviděla žádné listiny, takže Vám nemohu stoprocentně odpovědět, ale mám za to, že v tomto případě by odměna exekutora měla činit cca 23.595,- Kč vč. DPH. Pokud byla Vaše partnerka právně zastoupena, tak i její právní zástupce má nárok na odměnu za právní zastupování Vačí partnerky, pokud je plátcem DPH, tak i včetně této daně. Tato odměna rovněž není malá a exekutor by měl z vymáhané částky hradit i tuto odměnu. Takže bych se buď exekutora přímo zeptala jak to je a nebo bych ještě počkala, protože je možné, že již nyní budou vymožené peníze od jejího otce zasílány partnerce. Mám za to, že Vaše partnerka byla v době, kdy studovala již zletilá, pokud by byla nezletilá, měl by exekutor v nejvyšší míře uspokojit pohledávku výživného na nezl. dítě a poté částečně uspokojit svoji odměnu a náklady exekuce a odměnu právního zástupce Vaší partnerky.