Exekuce majetku během žádosti o odklad exekuční dražby

1 odpověď

stav:
byla nařízena exekuční dražba nemovitosti
exekutor nařídil dražbu
požádal jsem o odklad
exekutor a soud prvního stupně nevyhověli
podal jsem odvolání
odvolací soud dosud nerozhodl, ale dražba byla provedena s příklepem
je nějaká možnost odvolání, nebo žaloby?

děkuji

J. G.

Zdravím Vás, proti usnesení o příklepu, můžete podat odvolání, a to do 15 dní ode dne, kdy Vám bylo toto usnesení o příklepu doručeno (viz. § 336k občanského soudního řádu zákon 99/1963 Sb.).
Mám za to, že pokud nebylo pravomocně rozhodnuto o Vašem odvolání, proti zamítnutí návrhu na odklad exekuce, dražba nemovitosti měla být odložena, respektive by neměla být provedena.
Při sepisu tohoto odvolání Vám vřele doporučuji, abyste se raději obrátila na advokáta, kterému předložíte všechny listiny, které mám k věci k dispozici. Kontakty na advokáty naleznete na stránkách http://www.advokatikomora.cz nebo na http://www.cak.cz. Přeji Vám hodně štěstí.