Exekutor neinformoval o celkové vymáhané částce dlužníka - jak má dlužník postupovat?

1 odpověď

Dobrý den,
byl mi vydán exekuční příkaz na pohledávku 9075 Kč a na náklady exekuce a náklady oprávněnému v předpokládané výši 8.349 Kč, s tím, že celková vymáhaná částka bude upřesněna obratem poté co bude vypočtena. Exekuci splácím po 1000 Kč měsíčně, ale nevím zdali je tedy celková částka konečná, nebo zdali mám čekat po jejím zaplacení další přepočet. Nerozumím tomu, jelikož od vydání příkazu z listopadu 2014 jsem žádnou jinou písemnost neobdržela.
Děkuji za odpověď.

Zdravím Vás, v tomto případě bych se tedy obrátila na exekutorský úřad, který tuto pohledávku vymáhá a požádala bych je o aktuální vyčíslení celkové dlužné částky např. ke konci března 2016. Takto budete přesně vědět kolik dlužíte a kolik již bylo vymoženo, tedy uhrazeno.