Exekuce a dražba domu v SJM - jak zpětně zrušit hotovou dražbu?

1 odpověď

2015 byla exekuce na dům následovala dražba,
kde já vlastnila 1/4 s manželem společně zbytek on.
Dům byl vydražen za směšnou cenu 780 tisíc.
Hodnota 2.500 000 nejméně. Dluhy mě z domu zůstaly, ale spoluvlastnický podíl mi správce vzal.
Jak se bránit?
Lze dražbu provést znova?
Jak postupovat?
S manželem jsem se rozvedla a 2 dospělé děti a 2letý vnuk jsme zůstaly na ulici a jestě z dluhy.

Zdravím Vás, byla-li nemovitost již vydražena, možnosti obrany již nejsou. Jediné co Vám mohu doporučit je to, abyste se o radu s veškerými listinami, a to včetně znaleckého posudku obrátila na advokáta. Bez možnosti vidět všechny listiny Vám neporadím, ale dražba proběhla, takže dle mého názoru je obrana již opožděná a byl by to zásah do právní jistoty nového nabyvatele nemovitosti. Kontakty na advokáty naleznete na stránkách http://www.advokatikomora.cz nebo na http://www.cak.cz. Popřípadě by zde bylo možné se obrátit na ombudsmana, ale nejdříve tuto věc konzultujte s advokátem a vezměte s sebou znalecký posudek, dražební vyhlášku, a usnesení o příklepu.