Jak zaplatit exekuci za dlužníka - postup, návod, informace kde najít číslo účtu exekutora a variabilní symbol

3 odpovědi

Zdravím,
jak uhradit za syna exekuci? V centrální evidenci exekucí jsem našla položky a částky. Kde mohu získat prosím čísla účtů a variabilní symboly, abych vše mohla uhradit. Děkuji Vám pěkně za odpověď

Zdravím Vás, budete muset kontaktovat soudního exekutora u kterého je daná exekuce vedena, a ten Vám sdělí jak číslo účtu s variabilním symbolem tak rovněž i aktuální výši dlužné částky, protože ta se může lišit. O vyčíslení dlužné částky bych žádala ke konci měsíce, a to proto, aby částka na účet exekutora do konce měsíce rovněž i přišla. Tím nebudete riskovat, že by vznikl nedoplatek a exekutor by pokračoval v exekuci.
Popřípadě můžete rovněž i požádat Vašeho syna o předložení exekučního příkazu vydaného v dané věci, popřípadě k předložení výzvy k dobrovolnému splnění povinnosti. Na těchto listinách by mělo být číslo účtu exekutora, včetně variabilního symbolu uvedeno. Následně bych si jen se soudním exekutorem či s jeho pracovníky upřesnila aktuální výši dlužné částky, kterou bych co nejdříve uhradila.

Mockrát Vám děkuji.

Zdravím Vás, za málo. Kdybyste cokoli potřebovala můžete se na nás obrátit.