Trvalé bydliště na městském úřadě a exekuce na auto (zabavení auta, automobilu, vozidla exekutorem)

1 odpověď

Dobrý den,
chci se zeptat když jsem v exekuci ale trvalé bydliště / trvalý pobyt mám na městském úřadě a mám starší auto, zda mi ho exekutor může vzít? Ale zda ho může nějakým způsobem najít nebo jen náhodou?

Zdravím Vás, ano auto Vám může být exekučně zabaveno, protože se jedná o majetek povinného, který může být zpeněžen. Auto by Vám bylo ponecháno v případě, že byste exekutorovi prokázal, že automobil nezbytně potřebujete k uspokojování hmotných potřeb svých a své rodiny nebo k plnění svých pracovních úkolů, dle ust. § 322 odst. 1 občanského soudního řádu (zákon 99/1963 Sb.). Toto však budete muset exekutorovi doložit a prokázat.
K přistavení automobilu na místo určení byste byl vyzván soudním exekutorem a Vaší povinností je této výzvě vyhovět. Exekutor tedy v žádném případě nebude automobil hledat, ale uloží Vám, abyste jej dopravil na místo určení.