Exekuce spoludlužníka nemovitosti a placení pojištění, pojistky

1 odpověď

Dobrý den,
mám se svým bratrem chatu, každý 1/2. Pojistku na chatu platím pouze já a můj bratr nikdy nepřispěl ani korunu. Bratr má na svojí polovinu chaty exekuci.
Jistá pojišťovna mi oznámila, že v případě plnění, bude částka rozdělena, i když ji platím jen já. Je to normální? Je sepsána na moje jméno, ale plnění se bude dělit podle vlastníků.
Děkuji

Zdravím Vás, zcela Vám rozumím, ale pojišťovna, má bohužel pravdu, neboť ona musí skutečně pojistné plnění vyplatit dle výše podílů, s tím, že eventuální vypořádání, ať už plateb pojistného či pojistného plnění je již věcí podílových spoluvlastníků.