Exekuce pro nevyplacení dědického podílu určeného v dědickém rozhodnutí včas - jak zahájit exekuci?

1 odpověď

Dobrý den,
jak řešit situaci, tedy nejspíš podat exekuci, když mi nepřišly finanční prostředky z dědictví po matce, které měl otec do tří měsíců po nabití právní moci zaslat.

A jakým způsobem řešit situaci, kdy jste minoritní vlastník nemovitosti a majoritní vlastník s ní nakládá bez vašeho vědomí, např. pronajímá apod.
Děkuji, Kratochvíl

Zdravím Vás, Vašemu otci bych nejdříve zaslala výzvu k úhradě dlužné částky. Až poté co by dlužnou částku neuhradil, můžete na základě usnesení o dědictví podat k soudnímu exekutorovi návrh na nařízení exekuce. Seznam soudních exekutorů, včetně kontaktů naleznete na stránkách http://www.ekcr.cz. Vztahy v rodině bych se nejdříve snažila řešit smírně, například splátkovým kalendářem.
Druhá otázka spadá do oblasti práva občanského proto ji prosím položte kolegovi, který se zde zabývá problematikou občanského práva.