Insolvence manželky a exekuce manžela - informace, průběh

1 odpověď

Jsme manželé důchodci, manželka je v insolvenci kde nám strhávají z důchodu obou dva tisíce.
Důchody obou jsou 19.000 Kč, nyní ale po dvou letech splacení nám začali chodit exekuční příkazy na celkem 60.000 korun, tudíž nevíme proč když je manželka v insolvenci, kterou dle rozhodnutí soudu platíme a jak se nyní vypořádat s exekucemi aby nám zbylo na nájem a na základní životní potřeby. Nechapem proč z nás firma Insofin v čele s paní Vaňkovou vytáhli na zařízení insolvence 100.000 Kč, když to po nás chtějí zaplatit znovu.
Děkujem za odpověď

Zdravím Vás, jen se zeptám v této exekuci jste povinným Vy nebo Vaše žena. Pokud Vaše manželka, tak by exekuce, pokud byla nařízena před podáním insolvenčního návrhu neměla být vymáhána soudním exekutorem. Pokud jste však povinným Vy, tak tato pohledávka může být soudním exekutorem vymáhána bez problému, protože Vy nejste v insolvenci a po Vás tedy mohou exekutoři pohledávky dále vymáhat bez omezení. Zde je možné zvážit podání insolvenčního návrhu, který podáte Vy, předtím však tuto věc proberte s kolegy, kteří se zde v poradně zabývají insolvencemi, protože i Vy musíte splnit podmínky pro povolení oddlužení.