Exekuce na rodiče - hrozí zabavení platu potomkovi s trvalým bydlištěm, pobytem u rodičů?

1 odpověď

Dobrý den,
na maminku mého přítele je uvalena exekuce (myslím, že má exekuci na plat), přítel má u ní nahlášeno trvalé bydliště a jeho maminka nyní přestala pracovat.
Hrozí, pokud u ní přítel bude mít i nadále hlášeno trvalé bydliště, že by vzali měsíční plat i jemu?
Předem moc děkuji za odpověď

Zdravím Vás, Váš přítel se o svoji mzdu obávat nemusí, na jeho mzdu exekutoři sáhnout nesmí. Provádět srážky ze mzdy povinného lze jen u povinného a v některých případech i ze mzdy manžela povinného, takže přítel může být v klidu.