Exekuce na invalidního důchodce - nezabavitelná částka a její vyplcení

1 odpověď

Dobrý den, důchod 3. stupně mám uznán od 9.12.2015 na částku 9505kč, chci se zeptat, kolik bych měl dostat zpětně? A ještě pokud budu mít těch 9505kč ale mám bohužel exekuci od essox 16 000kč, kolik mi měsíčně budou strhávat a kolik mi strhnou z toho důchodu co budu mít zpětně?
Děkuji za odpověd.

Zdravím Vás, na Váš dotaz jsem již odpovídala, a to takto:
Zdravím Vás, takže z toho co píšete je zřejmé, že pohledávka je nepřednostní. Takže v tomto případě Vám z důchodu srazí 1.108,- Kč, zbylá část důchodu ve výši 8.397,- Kč Vám, bude vyplacena.
U doplatku důchodu by Vám měly být srážky provedeny ve stejné výši u každého důchodu, tedy 3 x 1.108 Kč. Zbylá část doplatku by Vám měla být vyplacena. Doplatek by měl tedy činit celkem 12.676,- Kč.