Poplatek za nahlédnutí do exekučního spisu oprávněným věřitelem - platí to dlužník nebo věřitel?

1 odpověď

Dobrý den, po uhrazení exekuce včetně nákladů, mi byl doručen dopis, že mám uhradit ještě další částku oprávněnému za nahlédnutí do exekučního spisu. Má právo exekutor ještě toto doúčtovat? Děkuji za odpověď.

Zdravím Vás, mám za to, že pokud do spisu nahlédl oprávněný a exekutor tento náklad shledal jako oprávněný a vyúčtoval jej, tak to raději uhraďte, abyste předešel nepříjemnostem. Navíc je otázka, kdy oprávněný do spisu nahlížel, zdali před nebo po zastavení exekuce. Je také otázkou, kdy Vám exekutor vyúčtoval odměnu a náhradu nákladů exekuce a oprávněného. Na Vašem místě bych tuto částku uhradila a měla bych klid.