Vyúčtování daní a exekuce - srážky ze mzdy

3 odpovědi

Dobrý den, platím pravidelně exekuci, je mi strhávána u zaměstnavatele a teď bude vyúčtování daní, což by se do exekuce mělo také vztahovat. Neexistuje však nějaká varianta, aby mi nezabavili vyúčtování daní? Mám dvě děti, tudíž se jedná o větší částku. Děkuji za radu.

Zdravím Vás, jelikož je vyúčtování daní vypláceno zaměstnanci v měsíční mzdě, budou srážky ze mzdy počítány ze mzdy i z vyúčtování daní. Toto je zákonný postup, který se nedá obejít. Nicméně čím vyšší mzda, tím vyšší bude i nezabavitelná částka ze mzdy, která Vám bude vyplacena.

Děkuji za informaci a mohu se zeptat, jak je možné si vypočítat, kolik mi mohou srazit ze mzdy? Myslim i bez daňového vyúčtování. Děkuji.

Zdravím Vás, srážky ze mzdy je možné vypočítat na webových stránkách http://www.vyplata.cz. Kdybyste cokoli v budoucnu potřeboval, můžete se na nás obrátit.