Postupné splácení exekucí - určení pořadí

1 odpověď

MAM 3 EXEKUCE BYLA MI VYPOCTENA SUMA 2000 KC JAKO SRAZKA ZE MZDY - U PRVNICH DVOU EXEKUCI MAM DOMLUVENE SPLATKY PO 1000 KC.
MUSI BYT SRAZENO CELYCH 2000 NEBO JEN TECH 1000 DO SPLACEN A POTE OPET 1000 NA DALSI EXEKUCI V PORADI AZ DO SPLACENI TE TRETI? DEKUJI

Zdravím Vás, u srážky ze mzdy je to tak, že se v celé výši poukáže exekutorovi, který je první v pořadí a zbylá část mzdy po srážce (2.000,- Kč) je jakožto nezabavitelná částka vyplacena povinnému. U splátkového kalendáře je situace taková, že povinný může splácet dohodnuté splátky i z nezabavitelné částky ze mzdy, neboť splátkový kalendář je dobrovolný a byl dohodnut mezi povinným a soudním exekutorem. Takže ve Vašem případě by byly z Vaší mzdy exekutorovi poukázány 2.000,- Kč a zbylá část mzdy Vám bude vyplacena. Vy však z této nezabavitelné částky uhradíte splátku jednomu exekutorovi ve výši 1.000,- Kč a druhému exekutorovi další splátku ve výši 1.000,- Kč.