Bývalý přítel se zadlužuje a používá starý občanský průkaz s adresou u expřítelkyně - hrozí exekuce věcí expřítelkyně?

1 odpověď

Dobrý den,
před časem u mě bydlel přítel. Přepsal si k nám i trvalé bydliště. Pak jsme se rozešli a on se odstěhoval. Na úřadě si byl bydliště odhlásil, ale občanku si tehdy zapomněl, takže mu neustřihli rožek. Pro novou občanku si nešel a na starou si pořizuje různé půjčky a nevím co všechno. Často mi na adresu přichází upomínky dluhů. Tak jim vždy napíši, že už tu nebydlí a že nevím kde je teď. Ale bojím se, aby mi do domu nepřišel třeba exekutor. Je nějaká možnost jak se v takovéto situaci bránit?
Děkuji za odpověď.

Zdravím Vás, ve Vašem případě bych i zašla na příslušný městský či obecní úřad a požádala bych je o stejnopis rozhodnutí o zrušení trvalého pobytu Vašeho bývalého přítele, s tím, že však úředníkům musíte vše vysvětlit a případně s sebou vezměte i některé upomínky. Až budete mít stejnopis k dispozici pořiďte si z nich úředně ověřené kopie, které budete zasílat věřitelům Vašeho bývalého přítele a jedno vyhotovení si ponechte i doma. Více Vám asi neporadím,