Zaměstnavatel dlužníka posílá peníze věřiteli (exekuční příkaz) - jak postupovat?

1 odpověď

Dobrý den,
bývalý přítel a otec mých dcer nehradil půl roku výživné. Podala jsem návrh na exekuci z jeho platu a rozsudek soudu zněl, že zaměstnavatel je povinen zasílat výživné přímo k mým rukám. Tuto povinnost však neplní.
Co mám dělat dál?
Děkuji.

Zdravím Vás, Váš dotaz je trochu zavádějící. On totiž rozsudek, který je exekučním titulem vždy uloží, aby bylo výživné hrazeno k rukám rodiče nezletilých dětí. Pokud však otec výživné nehradí, je následně nutné podat návrh na nařízení exekuce, a to raději soudnímu exekutorovi. Povinný poté bude dlužné výživné nedobrovolně hradit. neboť exekutor může použít i více způsobů provedení exekuce na majetek povinného (srážky ze mzdy, blokace účtu, prodej movitých věcí, zadržení řidičského oprávnění). Exekutor bude následně vymožené výživné poukazovat na Váš účet. Ve stadiu exekuce již tedy bude vymožené výživné na Váš účet poukazováno exekutorem a nikoli otcem dětí.