Čím se řídí přednost více doručených exekucí při strhávání zaměstnavatelem - kterou exekuci má strhnout jako první a kterou jako další?

1 odpověď

Jsem zaměstnavatel a můj nový zaměstnanec má několik exekucí z dřívější doby. Podle jakého data se řadí jednotlivé exekuce k uspokojení. Podle data, kdy mi přišli do datové schránky nebo podle toho, kdy nabylo právní moci soudní rozhodnutí?

Zdravím Vás, exekuce si nesou své pořadí od doručení dřívějším zaměstnavatelům. Mám za to, že pořadí exekučních srážek zaměstnance by mělo být vyznačeno na tzv. zápočtovém listu zaměstnance, případně je možné kontaktovat i bývalého zaměstnavatele Vašeho zaměstnance (povinného). Právní moc exekučního příkazu k srážkám ze mzdy může být vodítkem, ale v případě, že jednotlivé příkazy nabyly právní moci zhruba ve stejné době jistotu nemáte, proto bych nahlédla do zápočtového listu Vašeho zaměstnance a případně bych kontaktovala jeho bývalého zaměstnavatele, který by Vám tuto informaci měl poskytnout.