Exekuce na část domu (exekuce spoluvlastníka) - hrozí exekuce na celý dům (exekuce na nezadlužené spoluvlastníky)?

1 odpověď

Dobrý den,
prosím vás o radu. Vlastním půlku dvougeneračního domu, čtvrtinu vlastní dcera mého zemřelého bratra a čtvrtinu jeho syn. Ten je momentálně ve vězení a úplnou náhodou jsem zjistil, že je na jeho část domu uvalena exekuce. Nevím co se bude dít dále a mám strach abych nepřišel o svůj majetek, nebo dokonce o dům.
Předem děkuji za radu.

Zdravím Vás, Vy o Váš podíl na nemovitosti nepřijdete, neboť do dražby půjde pouze spoluvlastnický podíl povinného, tedy id. 1/4. Nicméně, pokud byste jako zbývající spoluvlastníci měli zájem o koupi tohoto podílu, můžete kontaktovat soudního exekutora, který vede exekuci na majetek povinného. Pokud je exekucí více, bude nejlepší si opatřit výpis z listu vlastnictví a kontaktovat prvního exekutora v pořadí, neboť tento by měl podíl dražit a dohodnout se na podmínkách jeho odkoupení.