Pohledávka po ukončení konkurzu - hrozí exekuce po letech při neuspokojení všech pohledávek?

1 odpověď

1999 byl na mne prohlasen konkurz.
2004 byl konkurz ukoncen.
Vsechny pohledavky vsak v konkurzu nebyly uspokojeny. Uanikaji po 11 letech tyto pohledavky nebo jsou stale platne? Doruceno mi nic nebylo DO VLASTNICH RUKOU. Zadna obsilka, nic.
Dekuji za odpoved.

Zdravím Vás, pohledávka, která byla platně uznána formou uznání dluhu se promlčuje po 10 letech od tohoto uznání dluhu. Jedná-li se o pohledávku vykonatelnou (přiznanou protistraně soudním rozhodnutím), tak vymáhání této pohledávky se promlčí po 10 letech ode dne právní moci tohoto rozhodnutí. Pokud jsou Vaše pohledávky již promlčeny, je nutné, abyste v rámci procesní obrany vznesl námitku promlčení. Je velice snadné, jen napíšete, že ta a ta pohledávka je již promlčena, a dále stručně uvedete, např. , že tato pohledávka byla splatná např. 10.1. 2000 a proto je tedy promlčena, a že k promlčení došlo 11.1.2010, jedná-li se o pohledávku přiznanou soudním rozhodnutím. V tomto případě se bude promlčení řídit zákonem č. 40/1964 Sb. , občanský zákoník ve znění platném k okamžiku, kdy promlčení pohledávky nastalo.