Exekuce na spoluvlastníka, spolumajitele nemovitosti - hrozí exekuce na celou nemovitost?

3 odpovědi

Dobrý den,
jsem spoluvlastníkem nemovitosti (1/6). 1/6 tam má i můj bratr, který v nemovitosti zároveň bydlí a má tam trvalý pobyt. Bratr ale nepracuje, vždycky měl problémy s placením zdravotního pojištění atd. Zkrátka se chci zeptat, pokud by došlo v nejhorším případě k exekuci, zda bude exekuce na celou nemovitost nebo jen na tu jeho 1/6.
Díky za odpověď.

Zdravím Vás, exekucí by byl dotčen pouze spoluvlastnický podíl Vašeho bratra na nemovitosti. Exekuce by se tedy týkala pouze prodeje bratrova podílu (id. 1/6), které je Váš bratr vlastníkem. Ostatních spoluvlastnických podílů se exekuce týkat nebude.

Ještě se zeptám na jednu věc. Kdybychom v budoucnu chtěli nemovitost prodat a bude tam exekuce na bratrovu 1/6, jak by se dalo nejjednodušším způsobem postupovat.
Děkuji.

Zdravím Vás, nejjednodušší by bylo bratrův podíl odkoupit v rámci exekuce, a to u exekutora, který by měl tento podíl dražit.