Vzdání se, odmítnutí dědictví pro dluhy a exekuce - je možné odmítnout dědictví?

1 odpověď

Dobrý den,
jsme 4 dědici. Já mám dluhy a exekuce. Mužů se vzdát dědictví ve prospěch jednoho z dědiců, nebo někoho jiného? Nebo co můžu dělat.
Dědické řízení u notáře ještě nebylo.
Děkuji za odpověď.

Zdravím Vás, ano můžete se vzdát dědictví ve prospěch některého spoludědice, popřípadě můžete dědictví i odmítnout. O Vaší situaci informujte notáře, mám za to, že se dohodnete na rozumném řešení. Popřípadě se s tímto dotazem můžete rovněž obrátit i na kolegyni, která zde má na starosti agendu dědictví. Ta Vám jistě poradí lépe nežli já.