Navýšení dluhu exekučního příkazu v čase - důvod, příčina, proč se to stalo?

1 odpověď

Dobrý den.
Chtěla bych se zeptat. Ve vydaném exekučním příkazu na plat je celková hodnota 221.121 Kč i s náklady exekuce, náklady oprávněného, smluvní pokutou, náklady předchozího řízení a úroky z prodlení. Když jsme si ted vyžádali výpis kolik ještě zbývá tak nám exekutor vyčíslil částku o 43.500 vyšší než je v exekučním příkaze. Exekuční příkaz byl vydán 16.4.2015. Je možné že nám bude každých půl roku tuto částku o takovou velkou sumu zvyšovat?
Děkuji. JL

Zdravím Vás, jediné vysvětlení, které mě napadá je to, že Vám byla nejdříve doručena výzva k dobrovolnému splnění povinnosti, Vy jste včas nezaplatili a proto se vymáhaná částka navýšila. Nic jiného mě nenapadá a bez toho, abych dané listiny viděla je těžké něco psát. Ale povinnému bývá jako první písemnost od exekutora doručena výzva k dobrovolnému splnění povinnosti a je mu poskytnuta 30 ti denní lhůta k splnění povinnosti. Pokud povinný částku v této době neuhradí, navýší se náklady exekuce, na což je povinný v této výzvě upozorněn. Takže zde vidím důvod tak vysokého navýšení. Pokud se částka bude zvyšovat, když nebudete hradit, nemělo by navýšení již být tak drastické. Navíc exekučně vymáhaná pohledávka bude umořována srážkami ze mzdy, takže částka k úhradě by se již měla snižovat. Pokud ne bylo by nutné vidět spis a případně se obrátit i na advokáta v této věci.